Магічні прикраси Сейлор Мун та як їх активувати

Магічні прикраси Сейлор Мун та як їх активувати

Впродовж всієї історії Усаґі Цукіно неодноразово змінює магічну брошку, що перетворює її на воїтельку любові та справедливості, а, разом з тим, і фразу, що активує процес трансформації. Чому ж так сталося, що саме “місячна призма” стала найбільш відомою українській аудиторії? Спробуймо розібратися разом, а заодне дізнаємося більше про магічні предмети для перетворення, що їх має у своєму арсеналі головна героїня.

Вперше українці побачили аніме “Сейлор Мун” на Новому Каналі у 2000 році. У ті часи канал належав російській компанії “Alfa Group”, тож, мабуть з цим пов’язаний той факт, що перші три сезони серіалу транслювалися у перекладі та озвучці студії ​​2х2 Телемаркет, яку також транслювали на російському каналі ТНТ. На жаль, перекладачі вирішили не заморочуватись з перекладом гасел, тож славнозвісний вислів “Лунная призма, дай мне силу!” звучала з екранів впродовж усіх трьох сезонів, незважаючи на те, що в оригіналі фраза за цей же час встигла помінятися двічі.

З коректним перекладом українцям не пощастило і тоді, коли за озвучення російською взялася студія “Пілот”, що в якості джерела мала німецьку озвучку. Тож, замість реальних гасел телеглядачі почули “Сило Місяця, допоможи!” (“Сила луны, помоги!”).

Що ж там було насправді? Розглянемо детально кожен із сезонів, та проллємо світло, якщо не Місяця, то істини на оригінальні вислови, що їх вигукувала школярка Усаґі Цукіно для перетворення на Сейлор Мун.

Перший сезон

У ньому Усаґі зустрічає таємничу кішку на ім’я Луна та отримує від неї магічну брошку, яка здатна перетворити звичайну дівчинку-підлітка на прекрасну і потужну сейлор-воїтельку. Тоді ж школярка дізнається, що перетворення станеться лише після вигуку “Moon Prism Power, Make Up” (“Сило місячної призми, перетвори”), що трансформувалося в ту саму відому глядачам фразу “Місячна призмо, перетвори”.

Офіційна назва магічного предмету – Transformation Brooch (Брошка перетворення/трансформації). У манзі та аніме вона має різний вигляд.

Манґа
Манґа

Аніме 90-х
Аніме 90-х

Crystal
Crystal

 Другий сезон

Сейлор Мун отримує нову брошку для перетворення. У подіях аніме 90-х демон кардіан ламає попередню прикрасу Сейлор Мун. Королева Сереніті з’являється, щоб допомогти і, поєднавши Cрібний Кристал та пошкоджену брошку, утворює новий магічний предмет – Crystal Star (Кришталева Зірка), та промовляє нове гасло для перетворення – Moon Crystal Power, Make Up (Кришталева сило Місяця, перетвори)

У подіях манґи та аніме Crystal брошка ламається після перемоги Сейлор Мун над Королевою Металією. Королева Сереніті вручає воїтельці нову брошку, до якої та має покласти Cрібний Кристал для активаціі сили артефакту.

В обох аніме та манзі дизайн брошки не відрізняється.

Кришталева зірка ззовні
Кришталева зірка ззовні

...і зсередини
…і зсередини

Третій сезон

На початку третього сезону аніме 90-х Сейлор Мун зазнає атаки від одного з даймонів – монстрів, що їх створює новий ворог. Під час битви ворог встромлює зуби до брошки та ламає її. Усаґі втрачає здатність перетворюватися, проте, все одно кидається на захист свого коханого Мамору (Такседо Маска). Вони беруть одне одного за руки, і сила їхнього кохання перетворює брошку дівчини на Cosmic Heart (Космічне серце), а гасло для перетворення на “Moon Cosmic Power, Make up” (Космічна сило Місяця, перетвори)

У манзі та аніме Crystal Усаґі отримує прикрасу для трансформації від майбутньої версії самої себе – Нео-Королеви Сереніті – після того, як попередня брошка знищується під час битви з Фантомом Смерті.

У манзі та аніме дизайн брошки однаковий, проте, на офіційних кольорових ілюстраціях до коміксу прикраса має яскравий рожевий колір, а в серіалі 90-х – червоний. Коли Сейлор Мун за допомогою Святого Ґраалю перетворюється на Супер Сейлор Мун, брошка змінює колір на світло-рожевий. Хоча аніматори та ілюстратори манґи зображали її то рожевою, то червоною. Офіційні продукти, такі як фігурки, теж у цьому питанні неоднорідні.

У аніме Crystal прикраса для трансформації має рожевий колір, вочевидь, прийнявши за зразок ілюстрації до манґи.

Манґа
Манґа

Аніме 90-х
Аніме 90-х

Аніме 90-х супер версія
Аніме 90-х супер версія

Crystal
Crystal

Аніме 90-х, внутрішня частина
Аніме 90-х, внутрішня частина

Crystal, внутрішня частина
Crystal, внутрішня частина

Брошка Сейлор Чібі-Мун

Ті, хто бачив більше ніж перші пару серій першого сезону, памʼятають, що в певний момент в історії зʼявляється зухвала малючка на імʼя Чібі-Уса – донька Усаґі та Мамору, що прибуває з майбутнього, аби стати сейлор-воїтелькою. Вона також має свій магічний предмет для перетворення. Утім, як саме дівчинка отримує його нам невідомо.

У аніме 90-х її перша трансформація відбувається саме завдяки наявній у неї брошці – Prism Heart (Призмове серце). У манзі та аніме Crystal перше перетворення Чібі-Уси відбувається після того, як вона пробуджується у якості сейлор-воїтельки, зламавши чари Фантома Смерті, що перетворив її на Темну Леді. Коли дівчинка повертається з майбутнього до 20-го століття – вона вже має прикрасу при собі. Гасло для перетворення “Moon Prism Power, Make Up” (Сило Місячної призми, перетвори), що переклали як фразу самої Сейлор Мун – “Місячна призмо, перетвори”.

У манзі та аніме артефакт має різний вигляд.

Манґа
Манґа

Аніме 90-х
Аніме 90-х
Crystal
Crystal

Четвертий сезон

На початку сезону Сейлор Мун та Сейлор Чібі-Мун отримують нову силу від Пегаса, що надає їхнім попереднім брошкам іншої форми. Прикраса Сейлор Мун перетворюється на Crisis Moon (Кризовий Місяць), а брошка Сейлор Чібі-Мун перетворюється на Chibi Moon Compact (Пудрениця Чібі-Мун). За допомогою нових артефактів Усаґі та Чібі-Уса перетворюються на Супер Сейлор Мун та Супер Сейлор Чібі-Мун. Обидві мають однакове гасло для трансформації – “Moon Crisis, Make Up” (Місячна кризо, перетвори).

У манзі та обох аніме дизайн брошок не відрізняється.

Crysis moon ззовні
Crysis moon ззовні

...та зсередини
…та зсередини

Chibi moon compact ззовні
Chibi moon compact ззовні

...та зсередини
…та зсередини

П’ятий сезон

У ньому магічна прикраса змінюється на самому початку, коли в аніме 90-х під час битви зі слугами Нехеленії, усі сейлор-воїтельки об’єднують свої сили і спрямовують їх до брошки Супер-Сейлор Мун. Так вона перетворюється на новий предмет – Eternal Moon Article (предмет Вічного Місяця), який дає Усаґі можливість перетворитися на Вічну Сейлор Мун.  Нове гасло для перетворення – “Moon Eternal, Make Up” (Місячна Вічносте, перетвори).

Натомість у манзі цей предмет взагалі відсутній. Для перетворення на Вічну Сейлор Мун Усаґі використовує інший предмет та інше гасло. Однак, аніме Crystal використало дизайн брошки з аніме 90-х у повному метрі, який вийшов у 2021-му та представлений на цьому сайті у перекладі команди CrazyNinja Studio, хоча зазвичай творці ремейка дотримуються дизайнів, представлених у манзі.

Вигляд ззовні
Вигляд ззовні

...та зсередини
…та зсередини

Отже, завдяки нашій експрес-подорожі по сезонах та арках пригод Сейлор Мун, ви познайомились з усіма прикрасами, що мала прекрасна воїтелька впродовж всієї історії. Тож, тепер ви орієнтуєтесь в усьому різноманітті брошок та гасел, що супроводжують їх, а значить, вас уже нічим не збентежити. 

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *